Що таке сухий хід і як від нього ефективно захистити насос?

Як максимально продовжити термін служби водяного насосу, це мабуть залежить від умов експлуатації. Щоб забезпечити таку можливість, виробники насосів виготовляють їх з найміцніших матеріалів використовуючи новітні доступні технології. На жаль, навіть найкращі насоси можуть вийти з ладу, і головною причиною цього є сухий хід, що призводить до виходу з ладу його двигуна.

Що таке сухий хід і як від нього ефективно захистити насос?


Що таке сухий хід

Термін сухий хід можна використовувати для опису роботи насоса всуху, без використання води. Це одна з найпоширеніших причин виходу з ладу насоса, що призводить до його заїдання. Важливо, що сухий хід важко передбачити, оскільки він може статися будь-коли. Тому протидіяти такому явищу стає проблематично. Зверніть увагу, що робота без води шкідлива для насоса. Тоді за відсутності охолодження виникає підвищене тертя компонентів пристрою, що призводить до заїдання. На щастя, ефективний захист від сухого ходу існує!


Причини сухого ходу

Сухий хід може стосуватися як занурювальних насосів, так і всмоктувальних типів. Сухий хід виникає з кількох основних причин. Перш за все, причиною такого явища може бути занадто висока потужність насоса по відношенню до потужності свердловини. Ще однією причиною проблеми є монтаж насоса або всмоктувального насоса на межі всмоктування (може бути порушений рівень грунтових вод). Також поширеною проблемою є монтаж насоса без урахування можливості зниження рівня грунтових вод в результаті, наприклад, спекотної погоди або тривалої відсутності опадів. Найчастіше грунтові води раптово порушуються, що призводить до сухої роботи насоса і, як наслідок, поломки.


Чому сухий хід так небезпечний для насоса?

Явище сухого ходу може виникнути несподівано, тому його появу важко передбачити заздалегідь. Крім того, занурювальні насоси, які працюють на багато метрів під землею, працюють практично безшумно, тому неможливо визначити, чи пристрій працює в оптимальних умовах. Також неможливо контролювати рівень рідини, в якій працює насос. Відсутність води впливає на неможливість охолодження двигуна насоса. Крім того, збільшується тертя нагрівальних елементів, що в свою чергу призводить до заклинювання гідравліки насоса, а в крайніх випадках навіть до пошкодження двигуна. Тепловий захист насоса від сухого ходу тут не спрацює, тому що основне завдання такого рішення полягає тільки в захисті обмотки двигуна. Тому він не зможе вчасно виявити підвищення температури гідравліки насоса.


Ефективний захист від сухого ходу

Найпростішим і водночас найефективнішим способом захисту насоса від перевантаження, дефіциту води та сухого ходу є електронна система захисту. Насос захищений від сухого ходу спеціальним реле рівня рідини PZ-829 RC F&F, яке визначає наявність електропровідної рідини на рівнях установки датчиків затоплення. Цей тип пристрою підтримує мінімальний і максимальний стани контрольованої рідини в діапазоні, встановленому користувачем. Сучасний ринок пропонує різні варіанти такого типу пристроїв, але принцип їх роботи в основному схожий. Функціонування електронної системи захисту засноване на постійному вимірюванні струму, що протікає між електродами зонда (провідності струму через рідину). При виявленні несправності (відсутність рідини між електродами) реле, що захищає насос від сухого ходу, вимикає пристрій, таким чином усуваючи ризик блокування двигуна.


Реле, електрощупи, гідростати, інвертори

Реле рівня води відповідає за відключення живлення насоса, коли воно виявляє, що рівень води впав до певної нижньої межі, і за повторне ввімкнення пристрою, коли рівень рідини досягає верхньої межі. Для оцінки рівня води використовуються зонди, які вимірюють опір протікання струму між електродами (глибокі колодязі). Якщо одна з них виринає над поверхнею води, відбувається швидке зростання опору, що є підставою для відключення насоса. У свою чергу, гідростати використовуються для вимірювання рівня рідини у великих резервуарах, особливо тих, які призначені для збору м'якої або дощової води, тобто там, де зонди, що працюють за принципом вимірювання опору електричного струму, не справляються. Подібним чином працюють поплавкові вимикачі для глибинних насосів, за винятком того, що вони мають набагато простішу конструкцію, що робить їх менш схильними до механічних пошкоджень. З іншого боку, інвертори для насосів - це технічно досконалі пристрої, які забезпечують оптимальний спосіб контролю та контролю роботи насосів. Вони не тільки захищають від сухого ходу, але також захищають насос від інших небажаних подій (наприклад, перевантаження, дисбаланс, обрив фази в трифазних двигунах, занадто висока або занадто низька напруга). Інвертори дозволяють перезавантажити пристрій після відключення електроенергії, забезпечуючи при цьому плавний запуск і зупинку насоса.


Оптимальний захист від сухого ходу від F&F

Захист насоса від сухого ходу є надзвичайно функціональним і незамінним рішенням, яке є стандартом у сучасних водопровідних установках. Датчик рівня води F&F - це енергоефективний і надійний пристрій у будь-якій ситуації. У нашому асортименті представлений широкий вибір сучасних електронних реле контролю рівня рідин. Це професійні пристрої, що гарантують повний захист від сухого ходу і перевантаження, які ідеально підходять для однофазних двигунів глибинних насосів, гідрофорних насосів, садових насосів, насосів для басейнів, циркуляційних насосів і каналізаційних насосів. Також є захист для 3-фазних двигунів.

Рекомендовані товари

Реле рівня рідини F&F PZ-828RC (однорівневе)
Реле рівня рідини F&F PZ-828RC (однорівневе)

Ціна вказана за комплект з одним зондом Призначення: реле PZ-828 RC призначене для виявлення п..

1 387.87 грн.

Реле рівня рідини F&F PZ-829RC (дворівневе)
Реле рівня рідини F&F PZ-829RC (дворівневе)

Ціна вказана за комплект з трьома зондами Призначення: реле PZ-829 RC  призначене для вия..

2 000.96 грн.

Реле рівня рідини F&F PZ-828RC-B (однорівневе)
Реле рівня рідини F&F PZ-828RC-B (однорівневе)

B - Ціна вказана за комплект без зондуПризначення: реле PZ-828RC-B призначене для виявлення при..

1 192.14 грн.

Реле рівня рідини F&F PZ-829RC B (дворівневе)
Реле рівня рідини F&F PZ-829RC B (дворівневе)

B - Ціна вказана за комплект без зондівПризначення: реле PZ-829RC B  призначене для виявле..

1 668.70 грн.