Реле зірка-трикутник від F&F PCG-417


Найбільш часто використовуваними трифазними двигунами в якості виконавчих елементів систем автоматизації є асинхронні двигуни з короткозамкненим ротором. Їх особливими властивостями є високі значення пускового струму і чутливість до відхилень напруги живлення від номінального значення. Для обмеження пускового струму використовуються реле часу для перемикання зірка-трикутник. Прикладом пристрою, що керує таким перемиканням, є реле PCG-417. Використовуючи таке реле, ми зменшуємо струм, що протікає в електричному колі живлення, втричі.


Системи пуску двигуна з перемикачем ЗІРКА-ТРИКУТНИК застосовуються, коли електрична мережа не допускає короткочасних сильних навантажень струму, або тривалий час пуску двигуна. Асинхронні двигуни з обмотками, з’єднаними трикутником, під час запуску споживають дуже великий струм, який у 8 разів перевищує номінальний струм. Використовуючи підключення обмотки ЗІРКА на старті, ми зменшуємо струм і пусковий момент в 3 рази.


Двигуни меншої потужності вмикаються за допомогою механічних перемикачів, тоді як двигуни більшої потужності потребують контакторного вимикача, тобто спеціального розташування контакторів, що забезпечує плавне та безпечне перемикання. Для управління такими контакторними системами використовуються реле часу. Зазвичай це реверсивні реле (із затримкою ввімкнення) з 1Р перемикаючим контактом. Однак вони не є «безпечними». Вони не гарантують, що контактор системи ЗІРКА «відскочить» до включення контактора системи ТРИКУТНИК. Потім відбувається коротке замикання. Час запуску та правильний момент переходу з системи ЗІРКА на систему ТРИКУТНИК також дуже важливі. Це має статися, коли двигун досягне швидкості, близької до номінальної. Якщо це станеться раніше, то одночасно відбудеться швидкий стрибок поточного значення до значення характеристики ТРИКУТНИК. При правильному стартовому часі цей стрибок мінімальний.


Щоб запобігти цій рідкісній, але небезпечній події, можна використовувати реле часу PCG-417.

Має спеціальне розташування двох незалежних контактів, що виключає ризик включення двох контакторів одночасно. Кожне з реле керує відповідним контактором. У момент переходу з системи ЗІРКА на систему ТРИКУТНИК перше реле відключає контактор «зірка», потім йде примусовий проміжок часу, а потім друге реле включає контактор «трикутник». Час затримки між перемиканнями регулюється і становить 60 мс або 100 мс. Час пуску в системі STAR (виходячи з характеристик двигуна) регулюється потенціометром - у двох часових діапазонах x1sec і x10sec від 1 сек. До 200 сек. Електронна система PCG-417 виконана на основі CMOS-схем, що забезпечує високу стійкість до перешкод, характерних для систем з двигуном і контакторами. Як наслідок, це запобігає зависанню реле і гарантує правильність виміряного часу.

Додатковою перевагою використання комутаційних контакторних систем є їх простота збірки та низька вартість по відношенню до спеціалізованих пускових пристроїв, таких як «стартери плавного пуску».


Характеристики:
Напруга живлення 230 В AC / 24 В AC/DC
Максимальний струм навантаження AC-1 2х8 А
Конфігурація контактів 2 × NO/NC
Споживана потужність 0,8 Вт
Підключення Затискачі гвинтові 2,5 мм^2
Режим роботи зірка-трикутник
Часовий діапазон от 1 до 1000 мс
Циклічна робота НІ
Вхід керування НІ
Розмір 1 модуль типу S (17,5 мм)
Монтаж на DIN-рейку 35 мм
Діапазон робочих температур Від -25°С до +50°С
Ступінь захисту IP 20
Гарантія 24 місяці
Виробник F&F
Країна виробник Польща


Рекомендовані товари

Реле часу PCG-417 DUO зірка-трикутник
Реле часу PCG-417 DUO зірка-трикутник

Призначення: реле керування PCG-417 DUO служить для керування контакторною системою п..

1 400.45 грн.