Захист від радіоелектричних завад та від контактних чи індукованих перенапруг


Більшість перенапруг які загрожують електронним пристроям, викликані атмосферними розрядами. Другою причиною частоти перенапруг в мережі живлення є моменти перемикання потужних приймачів, таких як електродвигуни, генератори, зварювальні апарати, контактори та ін. Це зовнішні причини. У домашніх умовах найчастіше причиною внутрішніх, невеликих перенапруг і електричних завад є побутові прилади.

В даний час, коли в промисловості і побуті використовується багато пристроїв на основі мікропроцесорної техніки (вимірювальні прилади, контролери, телевізори, комп'ютери), наслідки перенапруги можуть спричинити серйозні витрати, не тільки виводячи з ладу пристрої, але і призводять до простою виробничих процесів. Часто значення струмів при перенапругах досягають значень, у багато разів перевищують стрибок сили пристрою. З метою зниження ризику пошкодження дорогого електронного обладнання використовуються внутрішні пристрої захисту від перенапруг, т.зв обмежувачі перенапруг. Такий захист складається з двох рівнів пристроїв захисту: типу 1 і типу 2 (раніше клас B і C). Вони призначені для зниження напруги до рівня, безпечного для пристроїв, і для скидання надлишкового струму на землю в разі перенапруги, викликаної зовнішньою причиною. Але якщо між приймачем і розрядником є ​​з'єднувальний кабель навіть в кілька десятків метрів, двох ступенів захисту може бути недостатньо. На довгих ділянках проводів, як похідні перенапруги, можуть індукуватися струми, які безпосередньо загрожують захищеним приймачам. У таких випадках необхідно використовувати третій ступінь захисту безпосередньо перед приладом що необхідно захистити. Таким пристроєм є OP-230, який додатково захищає від внутрішніх перенапруг і від радіоелектричних перешкод від електрообладнання.


OP-230 реалізує два типи захисту:
  • Удосконалена система захисту від перенапруг

  • Тип 3 (раніше клас D), захисні пристрої в колі струму, в який включений розрядник.

Спеціальні варистори працюють як при типових перенапругах мережі, так і при небезпечних асиметричних перенапругах, які часто виникають одночасно з симетричними перенапругами. OP-230 поглинає високе значення імпульсу перенапруги з надзвичайно коротким часом відгуку. Спираючись на багаторічний досвід проектування електронних пристроїв та їх використання, це дозволило створити продукт з високими технічними параметрами. Використання не одного або трьох, як зазвичай, а шести варисторів створює подвійний ступінь максимального захисту. Потрійний фільтр захисту від перешкод - спеціально розроблена пасивна дросельна система, яка значною мірою усуває радіо та промислові перешкоди. Це симетричний фільтр. При цьому він блокує перешкоди, що надходять від електромережі, і навпаки - перешкоди від призначених для користувача пристроїв (мікрохвильова піч, комп'ютер, імпульсні блоки живлення та ін.) не передаються в електромережу. Протекторний фільтр — це система з чотириканальною структурою (система з чотирьох клем (одна з пар клем є входом, а інша — виходом), яка пропускає напруги та струми певної смуги частот без або з невеликим демпфуванням і пригнічує напруги та струми. Фільтри використовуються в основному в електронних і енергетичних пристроях і розміщуються між джерелом живлення та приймачем, щоб приймач отримував сигнал із бажаним частотним спектром.

Щоб розрядник працював належним чином, реалізована схема підключення повинна бути оснащена захисним провідником PE, а перед розрядником повинна бути встановлена ​​система розрядників типу 1 і 2. Відстань між OP-230 і останнім розрядником типу 2 не повинна перевищувати 5 м. Також у разі підключення OP до захищуваного приладу велике значення має довжина кабелю. Для належного захисту вона не повинна бути довшою 1 м. На довшій ділянці кабелю пригнічений струм і напруга можуть бути індуковані знову до значень, неприйнятних для захищеного приймача. Розрядник OP-230 не має внутрішнього захисту від короткого замикання, тому його необхідно додатково захистити запобіжником 10A gL/gG або C10. Якщо в реалізованій схемі підключення є захист від захисного відключення, розрядник повинен бути встановлений після пристрою захисного відключення.



Рекомендовані товари

Фільтр протизавадний OP-230, класу D
Фільтр протизавадний OP-230, класу D

Призначення: для захисту електронних пристроїв, таких як комп`ютери, модулі керування PLC, мікр..

1 896.00 грн.